Otázka

Platný platební rozkaz


Položit otázku
Otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud mi byl schválen můj návrh na platební rozkaz, jak si mohu zjistit, zda žalovaný převzal na poště platební rozkaz, abych si mohla sledovat lhůtu 15 dní a následně tedy řešit exekuční příkaz, pokud nebude částka uhrazena a nepodá odpor. Děkuji za rady.

Odpověď

Dobrý den,

běžným a nejčastějším způsobem zjištění nejen toho, kdy byla zásilka doručena žalovanému, ale také toho, ať už platební rozkaz nabyl právní moci je informování se na infocentru soudu. Stačí zavolat na infocentrum soudu, kde Vám po nahlášení spisové značky řízení (spisová značka se nachází v pravém horním rohu platebního rozkazu) a zjištění Vaší totožnosti oznámí aktuální stav soudního řízení. Tj sdělí Vám v jakém stavu se nachází Vaše věc, případně zda podal žalovaný odpor a pokud ne, oznámí Vám kdy nabyl platební rozkaz právoplatnost a vykonatelnost.

Na některých soudů se stává, že se dá na infocentru dovolat jen velmi těžko a po několika neúspěšných pokusech. Z toho důvodu pokud bydlíte v blízkosti soudu je jednodušší jít osobně na infocentrum soudu a informovat se o aktuálním stavu Vašeho soudního řízení.

Podle ustanovení § 9 vyhl. MS SR č. 543/2005 o jednacím a kancelářském řádu pro okresní soudy, krajské soudy, Speciální soud a vojenské soudy

I NFORMAČNÍ centrum soudu zajišťuje každý pracovní den styk s veřejností, a to zejména poskytováním informací pro účastníky řízení o stavu soudního řízení, o mediaci podle zvláštního předpisu a její výhodách včetně zpřístupnění registru mediátorů, zprostředkováním nazírání do soudních spisů, vyznačováním doložky právní moci a vykonatelnosti na stejnopisech rozhodnutí soudu a vydáváním úředních potvrzení ze soudního spisu.

Může se stát, že když budete volat na soud oznámí vám, že platební rozkaz ještě není pravomocný. Následně o 2-3 týdny zjistíte, že už právoplatný je a byl iv době kdy jste poprvé volali. K tomu je třeba vědět to, jakým způsobem soud vyznačuje v soudním systému právoplatnost soudních rozhodnutí.

Stranám sporu se soudní rozhodnutí zasílají do vlastních rukou v obálkách s doručenkou. Soud právoplatnost rozhodnutí odvozuje od pozdějšího data doručení, který je vyznačen na doručence. Soudu se však dodejka vrátí až 5-10 dní. Následně si soud musí dát rezervu i pro možnost doručení odporu proti platebnímu rozkazu. Z toho důvodu se může stát, že i když Váš platební rozkaz podle data doručení nabude právní moci a vykonatelnost dne 11.09.2017, v soudním systému to může být zaznamenány io 1-2 týdny později. Soudní tajemnice si takové věci dávají na tzv. "Lhůtu" a až po uplynutí této lhůty zjišťují právoplatnost a vykonatelnost soudních rozhodnutí.

Pokud na infocentru soudu zjistíte, že platební rozkaz je pravomocný a vykonatelný, přímo na infocetre soudu Vám pracovnice na originály platebního rozkazu vyznačí právoplatnost a vykonatelnost soudního rozhodnutí. Vyznačená právoplatnost a vykonatelnost na soudních rozhodnutích je jednou z podmínek zahájení exekuce vůči žalovaným v případě, že svůj dluh nesplní dobrovolně v soudem stanovené lhůtě. Bez toho, abyste na rozhodnutí měli vyznačenou právoplatnost a vykonatelnost nelze zahájit exekuční řízení.

Podle ustanovení § 62 odst. 1 vyhl. MS SR č. 543/2005 o jednacím a kancelářském řádu pro okresní soudy, krajské soudy, Speciální soud a vojenské soudy

Jakmile soudní tajemník nebo jiný pověřený zaměstnanec soudu zjistí, že rozhodnutí nabylo právní moci, vyznačí v aplikaci den, kdy rozhodnutí nabylo právní moci. Pokud nabylo rozhodnutí právní moci jen částečně, v záznamu se to přesně vyjádří. Podání návrhu na doplnění rozhodnutí není překážkou na vyznačení právní moci. Pokud je to po vyznačení právní moci potřebné, zajistí soudní tajemník neprodlené předložení stejnopisu rozhodnutí opatřeného doložkou právní moci účtárně.

Pro úplnost Vám doplňuji informace o tom, kdy nabývá platební rozkaz právní moci a také vykonatelnost. Platební rozkaz nabude právní moci a zároveň i vykonatelnost (tyto data jsou při platebním rozkazu stejné) buď marným uplynutím lhůty pro podání odporu (tj že Váš dlužník nepodá vůči platebnímu rozkazu odporu) nebo odmítnutím jeho odporu v souladu s ustanovením § 262 civilním soudního řádu. Jakmile uplyne žalovanému lhůta k podání odporu vůči platebnímu rozkazu, uplyne mu i lhůta pro dobrovolné splnění povinnosti zaplatit soudem přiznané nároky.

Podle ustanovení § 268 civilním soudního řádu

Platební rozkaz nabývá právní moci

a) marným uplynutím lhůty pro podání odporu,

b) dnem právní moci usnesení o odmítnutí odporu podle § 267 odst. 2 písm. c) .

Podle ustanovení § 232 odst. 2 civilním soudního řádu

Pokud soud uložil v rozsudku povinnost plnit, rozhodnutí vykonatelné marným uplynutím lhůty k plnění, pokud není stanoveno jinak.

Shrnutí

Pro zjištění, zda ve Vaší věci platební rozkaz nabyl právní moci a vykonatelnost, resp. zda se soudu podařilo vůbec zásilku s platebním rozkazem doručit žalovanému do vlastních rukou, je třeba kontaktovat telefonicky nebo osobně infocentrum příslušného okresního soudu. Pracovnice infocentra Vám sdělí aktuální stav vaší věci. Po zjištění, že je platební rozkaz pravomocný a vykonatelný (což znamená, že Vám v 15 denní lhůtě dobrovolně nesplnil dluh) bude možné v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 233/1995 ZZO soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) zahájit vůči exekuční řízení. Samotný výkon exekuce zabezpečuje soudem pověřený exekutor.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Odpovídá
JUDr. Milan Ficek

advokát

Google hodnocení

4.9


zobrazit 90 recenzí
Facebook hodnocení

4.9


zobrazit 362 recenzí
Podotázka

Dobrý den, Děkuji, Vám za velmi rychlou odpověď. V odpovědi jste zmínil, že nemám Podepsaní směnku. Kdo mi ji výstavy a komu ji mám dat podepsal. Děkuji.

29.01.2021
Odpověď

Dobrý den, Pokud není směnky ze strany dlužníků Podepsaní, je třeba podat návrh na vydání platebního rozkazu jak jsme uvedli v odpovědi.

Vlastní směnky (které se věnuje tato stránka www.zmenka-vzor.sk) se používá tehdy, POkud věřitel chce svou Pohledávky vůči dlužníků radno zabezpečit. Vlastní směnky zajistí věřiteli nejen rychlé jednání, ale přenáší důkazní břemeno na dlužníků.

Doporučujeme kontaktovat advokáta, by posoudit Což by bylo nejlepším řešení pro to, abyste dosáhli úhradu džnej částka v co nejranější době.

Možností je i uznání dluhu podle naší stránky www.uznanie-dlhu.sk.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Zdravím moje otázka je jednoduchá závisí na ní následující krok a to kontaktováním právník ... Otázka sní, zda je možné požadovat o Platební rozkaz i přesto, že dlužníků dlužno částku splácet po malých částkách, avšak odmítá dluh i splátkový kalendář písemně uznat ... Nemáme smlouvu jen svědků a pěkně slova dlužníků, že jednou to vše vrátí ... Máme už jen měsíc do uplynutí promlčecí doby ... Tzn 2 roky od splatnosti dluhů ... Předem děkuji

Odpověď

Dobrý den, odpověď na Vaši otázku závisí na tom, zda jste byli domluveni, že Vám předmětný dluh bude splácet v měsíčních splátkách nebe má svůj dluh uhradit jednorázově. POKUD Měl dluh splácet postupně a tyto splátky dodržuje, tak mám za to, že by soud Platební rozkaz nevydal. POKUD Měl uhradit svůj dluh jednorázově, tak Můžete na soudu podat návrh na vydání platebního rozkazu, přičemž to, že splácí svůj dluh postupně prokazuje, že si svůj dluh uvědomuje. Důležité je uvést, že v takových případech (Při postupu splácení dluhu) bude nutné postupné splácení v rámci soudního řízení zohledňovat (po částečnou úhradu Vzít návrh částečně zpět). POKUD by se Váš dlužníků v rámci soudního řízení bránil, že svůj dluh částečně splácet, že nemá na splácení jednorázově, doporučuji Vám následně soudem schválit SMIR (soudem schválený SMIR je exekuční titulem). V případě, že by splátky nedodržoval, mohli byste podat návrh na provedení exekuce podle tohoto schváleného SMIR.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda je mozne podat o Platební rozkazu bez jakýchkoliv dokladů o dlužím částce. Tedy POkud nemam podepsaný papír o tom, že mi dotyčný dlužím Peníze. Dakujem za odpoved.

Odpověď

Dobrý den. Podmínky pro vydání platebního rozkazu jsou upraveny v ustanovení § 265 a násl. Civilními soudního řádu. Zákon přitom uvádí, že "POkud je možné ve věci samé nebe o její části rozhodnout na základě skutečností tvrzená žalobcem, o které soud nemá pochybnosti, Zejména POkud tyto skutečnosti vyplývají z listinných Důkaz, možná o žalobě rozhodnout bez vyjádření žalovaného a bez nařízení jednání i Platební rozkážu (...) ". Vzhledem k tomu, že svá tvrzená nedokážete opře o listinné důkazy, zřejmě bude sepíše třeba podat standardní žalobu, přičemž v rámci dokazování budete musela prokazuje Váš nárok např. výslechem stran a svědků. Bez listinných Důkaz by soud Platební rozkaz Neměl vydat.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co znamená věta '' Podle ust. § 267 odst.3 Csp, pokud co jen jeden ze žalovaných podá včas odpor s věcným odůvodněním, soud zruší platební rozkaz v plném rozsahu a nařídí jednání. To neplatí, pokud jde o samostatné společenství podle § 76 ''. Zajímá mě hlavně druhá věta ze které jsem nepochopil, zda soud ruší jen platební rozkaz nebo i jednání, protože jsem v usnesení nenašel žádný odkaz na to, že by se mělo nějaké jednání konat. Na konci usnesení je napsáno, '' S poukazem na výše citované zákonná ustanovení a uvedeny zjištěné skutečnosti soud rozhodl o zrušení platebního rozkazu ''. POUČENÍ Proti tomuto usnesení odvolání není přístupné.

Odpověď

Dobrý den, platební rozkaz je zkráceným řízením. Pokud se podá odpor, tak soud nařídí jednání. Platební rozkaz se odporem zrušuje. Soud neruší zrušením platebního rozkazu jednání. Oznámení o termínu jednání Vám přijde.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.

Trápi vás "Platný platební rozkaz" a chcete pomoci?

Podotázka

Dobrý den, Jsme Firma, která se zabývá prodejem surovin pro pekárny a cukrárny. Mame zákazníka, který nám neplatí faktury a nereaguje na naše výzvy. Celková částka je 3000 €. Chceme požádat o platební rozkaz. Víte mi prosím poradit o jaký mám žádat? Platební nebo směnečný, Kolik mě to bude všechno stát a jaké žádosti potřebuji? Co potřebuji k žádosti přiložit? Děkuji.

28.01.2021
Odpověď

Dobrý den, pokud nemáte podepsanou směnku, třeba požádat o vydání platebního rozkazu.

Soudní poplatek představuje 6% z dlužné částky.

Připojit třeba doklady: Dodací list, faktura, upomínky.

Bližší návrhu na vydání platebního rozkazu podla civilním sporných pořádku píšeme v mnoha našich článcích a odpovědích na otázky ohledně návrhu na vydání platebního rozkazu v celé samostatné kapitole o vymáhání pohledávek.

Můžete se v uvedené věci obrátit i na naši advokátní kancelář; se soudy komunikujeme elektronicky.

Při podání elektronickou formou v případě splnění všech zákonných náležitostí platební rozkaz bude vydán do 10 pracovních dnů.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, jestli byste mi nevěděli poradit v dané věci: je mi dlužná jedna osoba 4 500 eur, soud vydal platební rozkaz kde kromě dané částky napsal v platebním rozkazu, že žalovaný mě zaplatit i 5% úroky z prodlení ročně z částky 4500 eur od 01. 06. 2016 do zaplacení. To znamená, že pokud žalovaná by splatila celou částku do 31. 5. 2018, tak úroky z prodlení by se vyšplhaly do jaké výšky? Chtěl bych se ujistit, zda mame stejný názor na výšku dané částky děkuji velmi pěkně.

09.04.2023
Odpověď

výpočet:

4500 € krát 5% = 225 € ročně dělené 365 dní = € za jeden den prodlení z dlužné částky 4500 €, následně výsledek vynásobíte počtem dnů prodlení celkem od 01.06.2016 až do zaplacení a máte výsledek.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den, chci se zeptat firma, právní forma sro je nám dlužná částku 1500 EUR, je možné jednoduše nepřebrat zásilku a tím se vyhnout platebnímu rozkazu. Jak je to s Neprovedení zásilky do vlastních rukou. Děkuji.

21.06.2023
Odpověď

Dobrý den, každá právnická osoba (i všechny sro) mají ze zákona zřízeny a aktivované elektronické schránky. Soudy v současnosti doručují veškerou písemnost právnickým osobám do jejich elektronických schránek. Pokud by však i soud postupoval klasickou cestou a platební rozkaz doručoval žalovanému do vlastních rukou prostřednictvím pošty, od účinnosti civilním sporných řádu v případě nepřevzetí zásilky uplatní tzv. fikce doručení. Tzn. že i když nebude zásilka v odběrní lhůtě na poště převzata, případně se zásilka vrátí soudu jako "neznámý adresát" bude považována za doručenou. Za určitých okolností se v současnosti dokáží vyhýbat doručování zásilek pouze fyzické osoby. U právnických osob platí přísnější zásady doručování a také uplatnění fikce doručení.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně platebního rozkazu. Dna 10. 12. 2018 mi byl doručen platební rozkaz z okresního soudu v Popradě. V platebním rozkazu navrhuje žalobce / RTVS / zaplatiti pohledávku ve výši 133 eur, což představuje jistinu, pokutu a náklady řízení. V samotném platebním rozkazu soud, ale rozhodl, že mám žalobci uhradit do 15 dni částku 830, 39 eur. Tato částka mi nedává smysl, proto jsem rozhodnutý se proti tomuto rozsudku odvolat. Děkuji za pomoc. Brejčák Tomáš.

11.12.2023
Odpověď

Dobrý den, na Vaši otázku předkládáme následující odpověď:
Pokud jste obdrželi platební rozkaz, ve věci podání odporu se spravujte poučením daným soudem, které je uvedeno na platebním rozkazu.
V otázce neuvádíte, za jaké období je částka 133 €, v níž částce je zahrnuta částka 17 € titulem pokuty a 1,45 € titulem poštovného.
Pokud je tato částka starší než tři roky od podání žaloby ze strany RTVS na soud, je třeba vznést námitku promlčení a nárok žalobce neuznávat v žádném případě.

Obecná promlčecí lhůta podle ust. Občanského zákoníku je tři roky.
Pokud z platebního rozkazu vyplývá povinnost uhradit 830.39 €, k této části v podaném odporu uveďte, že přiznání předmětné částky žalobci nemá oporu v podané žalobě.
Odpor proti platebnímu rozkazu adresujte jednajícímu soudu doporučeným podáním případně doručte osobně do podatelny příslušného soudu, kde soud potvrdí převzetí odporu.
Případně můžete do doplňující otázky uvést, za které období je částka 133 € az čeho sestává.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.

Trápi vás "Platný platební rozkaz" a chcete pomoci?

Podotázka

Dobrý den. Žalobkyně ve svém návrhu částku 830 eur nezmiňuje. Žádá o zaplacení dlužné částky 133 eur. Děkuji Vám za rady, odpor sepíšeme dle Vašeho návrhu. Mám pocit, že došlo buď k chybě, nebo opět zaúradovala zvůle soudce. Ještě jednou děkuji, recenzi jsem odeslal a budu Vás doporučovat svým známým. Hezký den.

11.12.2023
Odpověď

Dobrý večer, zřejmě došlo k nějaké písařské chybě při psaní.

Proto v odporu uveďte, že částka 830 € nemá oporu v podaném návrhu a neuznáváte ji.

Platební rozkazy vydávají vyšší soudní úředníci na základě pověření soudce.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Prosím Vás co se stane, pokud se nevyjádřím k platebnímu rozkazu?

22.03.2021
Odpověď

Dobrý den, v případě, že proti platebnímu rozkazu nepodáte odpor z důvodu, že si svůj dluh uvědomujete a nepřidávat namítat, tzv. marně uplyne lhůta k podání odpor (tak se jmenuje opravný prostředek proti platebnímu rozkazu). Tím, že nepodáte odpor, následující den po uplynutí lhůty nabude platební rozkaz tzv. právoplatnost a vykonatelnost. Pokud byste dobrovolně neuhradili platebním rozkazem přiznané pohledávky věřiteli, Váš věřitel (žalobce) by je mohl začít vymáhat exekučně. V případě, že po právní moci uhradíte svůj dluh, splníte ho a tato věc bude z pohledu práva ukončena. V rámci případného exekučního řízení může soudní exekutor sáhnout na Váš majetek, který podléhá exekuci a nuceným způsobem získat pro věřitele peníze, které mu dlužíte.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den, poprosím pokud přijde platební rozkaz více musí se odvolat všichni nebo stačí jen jeden a platební rozkaz bude zrušen děkuji za spíše odpověď.

17.07.2021
Odpověď

Dobrý den,

proti platebnímu rozkazu je možné podat odpor do 15 dnů ode dne jeho doručení. Platební rozkaz musí být doručen každému ze žalovaných do vlastních rukou. V případě více žalovaných je rozhodující, zda jde o samostatné nebo nerozlučné společenství.

V případě samostatného společenství vystupuje z procesního hlediska každý ze žalovaných sám za sebe. V takovém případě pokud podá odpor pouze jeden ze žalovaných, vůči druhému, který odpor nepodal může platební rozkaz stát pravomocným a vykonatelným. Záleží však na tom, o Kay spor se jedná (aby se dalo určit o jaké procesní společenství jde).

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den, jsme SRO firma a dnes nám přišel platební rozkaz na zaplacení dlužné částky jedné společnosti. Byli jsme s nimi domluveni na splátkovém kalendáři, který jsme si i plnili. Momentálně nejsme jednorázově takovou sumu zaplatit do 15. Dny. Víme podat odpor, a dohodnout se dále na splátkách? Děkuji.

26.06.2020
Odpověď

Dobrý den,
v případě, že žalobce podal návrh na vydání platebního rozkazu v tzv. upomínacom řízení, je možné přímo podle zákona o upomínacom řízení požádat o splátkový kalendář. Jde o postup podle ustanovení § 13 zákona o upomínacom řízení.

Tento splátkový kalendář je následně závazný i pro žalobce a nebude moci začít exekuční řízení do doby, dokud ho budete řádně a včas plnit. Pro urychlení této věci Vám doporučujeme žádost podat prostřednictvím elektronického formuláře přes stránku MS SR.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
26.06.2020

Trápi vás "Platný platební rozkaz" a chcete pomoci?

Podotázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak postupovat při vymáhání nevyplacené mzdy soudní cestou. Zaměstnavatel mi nevyplatil mzdu za měsíc duben. Postupovala jsem následované: zaměstnavateli jsem poslala výzvu na vyplacení mzdy, následně predžalobnú výzvu na vyplacení mzdy a, protože ani po těchto výzvách mi nebyla vyplacena mzda, tak jsem podala na policii trestně oznámení. Na internetu jsem se ale dočetla, že je lepší podat k soudu platební příkaz. A tady bych Vás chtěla požádat o pomoc jak postupovat a jak mě ten platební příkaz vypadat. Děkuji pěkně.

03.08.2020
Odpověď

Dobrý den,
ve věci můžete kontaktovat naši advokátní kancelář za účelem podání návrhu na vydání platebního rozkazu. Se soudy komunikujeme elektronicky a při splnění všech zákonných náležitostí platební rozkaz bude vydán v souladu s ust. § 265 Civil. soudního řádu do 10 pracovních dnů.

Kontaktujte nás dle instrukcí na hlavní stránce případně přímo na email: advokat@ficek.sk.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
03.08.2020
Podotázka

Dobrý den, prosím Vám pěkně došel mi platební rozkaz od soudu okresního Banská Bystrica od exekutorů EOS ksi od České spořitelny, který od roku 2014 nebyl splácen, byl to úvěr. Muž má vyhlášen bankrot a já jsem bez práce. Co s tím, jak pokračovat je tam psáno, že do 15 dny mám zaplatit peníze.

16.12.2020
Odpověď

Dobrý den,
neuvádíte kdy Vám byl doručen platební rozkaz a kdy byla žaloba podána k soudu. Na platebním rozkazu je uvedeno také, že proti platebnímu rozkazu lze podat odpor ve lhůtě do 15 dnů od jeho doručení.

Uvádíme, že pokud jste úvěru neplatili od roku 2014, zřejmě i došlo k zesplatnění úvěru, a pokud věřitel nepodal žalobu ve lhůtě do 3 let od splatnosti neuhrazené splátky, pak je jeho nárok promlčen a žaloba měla být zamítnuta v souladu s ust. § 103 a § 565 Obč. zákoníku:

"§ 103: Jestliže bylo dohodnuto plnění ve splátkách, počíná běžet promlčecí doba jednotlivých splátek ode dne jejich splatnosti. Pokud se pro nesplnění některé ze splátek stanou splatnými celý dluh (§ 565), začne běžet promlčecí doba ode dne splatnosti nesplněné splátky."

"§ 565: Pokud jde o plnění ve splátkách, může věřitel žádat o zaplacení celé pohledávky pro nesplnění některé splátky, jen pokud to bylo dohodnuto nebo v rozhodnutí určeno. Toto právo však může věřitel použít nejpozději do splatnosti nejblíže příští splátky."

Doporučujeme kontaktovat advokáta, aby Vám předmětný odpor sepsal a podal odpor k soudu. Bez konzultace s advokátem a bez vidění dokladů advokátem nit neuhradzujte.

Můžete kontaktovat i naši advokátní kancelář.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
16.12.2020
Odpovídá
JUDr. Milan Ficek

advokát


Online poradna

Máte problém, se kterým chcete pomoci?

Položit otázku

Konzultace

Najděte nejlepší řešení pro Vaši situaci s profesionální právní konzultací.

Chci konzultovat

Právní zastoupení

Důvěřujte mé zkušenosti a nechte mě pomoci s Vaší právní situací.

Potřebuji zastoupit

Kontrola dokumentů

Chcete se ujistit, že Vaše dokumenty jsou v pořádku? Spolehněte se na moji právní expertízu a získejte jistotu v platnosti Vašich dokumentů.

Chci kontrolu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. 
Další informace