Otázka

SMS zprávy jako důkaz u soudu


Položit otázku
Otázka

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli SMS zprávy slouží jako důkaz u soudu. Žádám po mé bývalé partnerce peníze, které jsem ji zapůjčil. Bankovním převodem jsem označil, za jakým účelem jí posílám peníze. Nikdy jsme nic sepsaného neměli. Poté, co jsem se s ní rozešel po dlouhé době, peníze žádám zpátky. Mám právníka, který podal žalobu, soud vydal platební rozkaz. Proti platebnímu rozkazu byl podán odpor s tím, že dotyčná tvrdí, že šlo o dar a ne o zápůjčku. Že jako důkaz předloží SMS. Bohužel mně byl rozbit telefon, takže jsem o zprávy přišel. Ohledně poškození telefonu mám protokol o průběh celé pojistné události. Aby netvrdil, že jsem zprávy vymazal. 

15.03.2024
Odpověď

Dobrý den, na počátku odpovědi na dotaz upozorňuji, že pokud máte právníka, který Vás v daném řízení zastupuje, doporučuji řídit se jeho návrhy a postupy ve věci, neboť právě on je osobou, která o Vašem problému a sporu ví nejvíce, a hájí Vaše zájmy.

Nicméně, co se týče odpovědi na Váš dotaz, uvádím následující: 

Jako důkaz může účastník řízení v případě sporu použít dle ust. § 125 Občanského soudního řádu : všechny prostředky, jimiž lze zjistit stav věci, zejména výslech svědků, znalecký posudek, zprávy a vyjádření orgánů, fyzických a právnických osob, notářské nebo exekutorské zápisy a jiné listiny, ohledání a výslech účastníků. Pokud není způsob provedení důkazu předepsán, určí jej soud.

Tedy, i SMS konverzace je možným důkazem, ke kterému soud přihlédne při daném jednání. 

Bude tedy záležet na Vaší obraně, zda dokážete vyvrátit tvrzení žalované.

Odpovídá
JUDr. Milan Ficek

advokát

Google hodnocení

4.9


zobrazit 90 recenzí
Facebook hodnocení

4.9


zobrazit 362 recenzí
Odpovídá
JUDr. Milan Ficek

advokát


Online poradna

Máte problém, se kterým chcete pomoci?

Položit otázku

Konzultace

Najděte nejlepší řešení pro Vaši situaci s profesionální právní konzultací.

Chci konzultovat

Právní zastoupení

Důvěřujte mé zkušenosti a nechte mě pomoci s Vaší právní situací.

Potřebuji zastoupit

Kontrola dokumentů

Chcete se ujistit, že Vaše dokumenty jsou v pořádku? Spolehněte se na moji právní expertízu a získejte jistotu v platnosti Vašich dokumentů.

Chci kontrolu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. 
Další informace